Kdo jsme

CK LOKO Rakovník je cyklistický klub TJ Lokomotivy Rakovník, který v minulosti odchoval amatérské i profesionální závodníky.

V roce 2011 došlo k oživení chodu klubu a v  roce 2013 byl klub rozšířen o dětské/mládežnické kategorie. V současné době má klub 23 členů z toho 16 členů dětských/mládežnických kategorií.

Hlavní náplní a cílem klubu je zasvětit děti/mládež do cyklistického světa a to nejen pestrými pravidelnými tréninky pod dohledem dlouholetého zkušeného trenéra a stále aktivních odchovanců klubu, kteří dosahují velmi dobrých výsledků a umístění, ale i sledováním dění kolem cyklistiky tj. pasivní účastí na závodech Českého Poháru a dalších akcí, kde je možno sledovat profesionály a něco se od nich naučit. Tréninky dětí/mládeže probíhají v přírodě jak v letním tak i  zimním období. V případě velmi nepříznivého zimního počasí pro trénink venku je zvolena jiná vhodná alternativa tréninku.

Zástupci dětských/mládežnických kategorií se zúčastňují především závodů seriálů MTB jako Becker Cup, Čerčany Baby Bikers, LOKO MTB Cup, Pohár Peruna. Kromě těchto seriálů je závodní účast doplněna účastí na závodech pořádaných na území Rakovnicka (Rakovnické Cyklování, Jesenický Surovec, Břežanský Kostitřas, Špičák Extrem Race aj.) a dalších jednotlivých závodech. I přesto, že se soustředíme především na požitek dětí/mládeže z jízdy na kole a ne na získávání medailí, můžeme se za naši krátkou působnost v těchto kategoriích pochlubit několika pódiovými umístěními.

Dospělí členi klubu se účastní MTB i silničních závodů pořádaných na celém území České Republiky (závody v rámci UAC, Král Šumavy, Škoda Bike Maraton, Bike Adventure, MTB 24hodinovky, závody seriálu Becker Cup, Bike Advanture, Mistrovství České Republiky SAC a závody v rámci Rakovnického Cyklování, Jesenický Surovec, Špičák Extreme Race a další) a to s velmi dobrými výsledky ze kterých lez namátkou jmenovat ty nejzajímavější jako je titul mistrů ČR v závodě 24 hodin MTB v kategorii dvojic 2013, 2. místo v kategorii (8. místo celkově) na 105km trati prestižním závodu Author Král Šumavy MTB 2014, titul Mistra Republiky SAC ČR 2014 v závodě horských kol, třetí místo na Jihlavské 24 MTB v kategorii Elite.