Kdo jsme

Činnost cyklistického oddílu vedeného pod TJ Lokomotiva Rakovník byla námi oživena již v roce 2011 V roce 2013 byla rozšířena o dětské a mládežnické kategorie. 1. ledna 2014 získal oddíl samostatnou právní subjektivitu a dále působí v oblasti cyklistiky zaměřující se především na děti a mládež pod názvem CK LOKO Rakovník z.s.

Klub se od roku 2013 stále rozrůstá. Zatímco v roce 2013 měl klub celkem 18 členů, z toho 13 dětských a mládežnických kategorií, v letošním roce se, přes odchody a příchody jednotlivých členů v letech minulých, celkový počet ustálil na 44, přičemž z toho 24 členů připadá na dětské a mládežnické kategorie. Bohužel týmu CK LOKO Rakovník chybí zástupci v kategorii juniorů a juniorek.

Podporujeme děti a mládež jak v oblasti horské a silniční cyklistiky, tak i v oblasti cyklokrosu. Vše se odvíjí vždy od zájmu našich svěřenců.

V tuto chvíli jsou členi dětských a mládežnických kategorií aktivní z větší části především v oblasti horské cyklistiky a v té menší části v oblasti silniční cyklistiky. Dospělí členi týmu se věnují cyklistice pouze zájmově, ale i přesto se zúčastňují amatérských cyklistických závodů a to s dobrými výsledky. Cizí jim ale nejsou ani extrémní  závody typu  24 hodinovek či Loudání.

V roce 2017 byly dresy týmu CK LOKO Rakovník vidět na více než 70 ti závodech. Kromě jiného na závodech Českého poháru horských kol, Českého poháru silniční cyklistiky, Pražském poháru MTB, Kole pro život, Plzeňské Amatérské ligy horských kol, Čerčanech Baby Bikers a dalších. Pyšnit se můžeme ziskem 34 zlatých, 27 stříbrných a 35 bronzových medailí.

Velkým úspěchem roku 2017 byla nominace Anny Součkové Českým Svazem cyklistů a její účast na závodech silniční cyklistiky při Evropském olympijském festivalu mládeže.

Kromě tréninků a závodů pořádáme pro  naše členy různé akce jako letní i zemní soustředění, populární TEP Faktor, speciální cyklistický čarodějnický rej, sjíždění řeky Berounky, trénování s čertem, vánoční cyklistickou vyjížďku, tradiční ukončení sezóny, silvestrovský výšlap.

Zaujala vás naše činnost, přijďte se za námi podívat. Klikněte sem a zjistěte, kdy a kde nás najdete.