Stupno UCI 2, 31.03.2024

31.03.2024

Dnešek, 31.03.2024, znamenal pro většinu zahájení letošní bikové závodní sezóny. Přestože trať ve Stupně patří mezi ty náročnější, patří současně i mezi velmi oblíbené!

První stáli na startu starší žáci. Denise a Radima v této kategorie letos doplnili hned další tři. Kryštof, Máťa a Robin. Anička, jako závodnice v kategorii starších žaček, se kvůli nemoci zúčastnit nemohla a tak na její úspěchy z minulého týdne navázal Deny, který vybojoval, opravdu velmi, velmi těsné stříbro! Kdo neviděl na živo, může vidět ve videu, níže v odkaze. Příčky 14, 15 a 16 z celkového obsazení 32 závodníků patřílo našim závodníkům v tomto pořadí: Kryštof, Radim, Máťa. 

Na startu mladších žáků stál Míra a Ondra. Ondra, mojí vinou jeho špatného přihlášení, šel na startovní rošť až poslední. Jak moc to jeho konečné pořadí ovlivnilo je otázka. Každý to může vidět jinak. :-) Třeba jako trénink psychiky závodníka :-) Každopádně oba jeli svůj závod, který opravdu odmakali. Míra bral 12. místo a Ondra šťastnou/nešťastnou 13. :-)

Po malých zmatcích a následném ujištění, že Vojtu posílám na start jeho závodu, jsme se rozprostřeli po trati. Nejen kvůli fandění, ale také kvůli technické pomoci. Vojťas se totiž potýkal s častými problémy spadlého řetězu. Je až k nevíře, že během závodu mu řetěz nespadl, a také jakým způsobem se Vojťas popral s tímto závodem, když se až v průběhu druhého  kola dozvěděl, že není  poslední. Vojťas se s tím popral parádně. Viděli jsem to závodní nasazení a já věřím, že to je Vojtův začátek a začne nám postupně odhalovat, co vše se v něm skrývá!!!

No a jako třešničky na dortu stáli na startu, ač naši nejmladší, tak již ostřílení závodníci, Matouš a Jiřík. Matouš bral tu neoblíbenou, bramborovou, medaili. Jiřík, který ještě dojíždí hokejovou sezónu, pak 12. místo. Oba si ale závod užívali a to je hlavní!!!

Žáci, starší i mladší, volili cestu ze závodů částečně na kole. Byl to prostě závodní den, jak se patří!

Všem zúčastněným, nejen závodníků, ale i doprovodu děkuji za účast. Denymu gratuluji k velkému úspěchu, kterým 2, místo ve starších žácích bezesporu je. Stejně tak ale i ostatním velmi tleskám za jejich výkony.

Děláte nám radost a díky tomu se těšíme ještě více do nastávající sezóny, i když víme, že, stejně jako ty předchozí, náročná, ale SUPER :-)

Zde nějaké to video a fotka ode mě, více jsem nezvládla. 

Profi fotky, od Pavla Křikavy budou! Hned jak je obdržím, budu sdílet!!!!

M.