O nás

Činnost cyklistického oddílu CK LOKO Rakovník byla námi oživena již v roce 2011. V roce 2013 byla rozšířena o dětské a mládežnické kategorie. 1. ledna 2014 získal oddíl samostatnou právní subjektivitu a dále působí v oblasti cyklistiky zaměřující se především na děti a mládež pod názvem CK LOKO Rakovník z.s.

V současné době má klub celkem 48 členů, z toho 25 dětí a mládeže do 23 let.

Naším cílem je podpora dětí a mládeže v  horské a silniční cyklistice i cyklokrosu  a to jak na její  amatérské, tak i závodní úrovni . Při našich trénincích nezapomínáme ani na rozvíjení všeobecných fyzických a koordinačních schopností a nechybí ani tréninky plavání.

Klub pravidelně pořádá zimní i letní soustředění a různé jedno i vícedenní akce. 

Úspěchy našich svěřenců navazujme na úspěch Anny Součkové z roku 2017  a  její účast na závodech silniční cyklistiky při Evropském olympijském festivalu mládeže. To dokládá i úspěšná nominace Adélky Kotlíkové (2005) na Hrách IV. letní olympiády d+tí a mládeže, kde tato závodnice vybojovala 8. místo v závodě MTB XCO, 14. místo v silniční časovce jednotlivců a 5. místo v silničním závodě jednotlivců.

Na kontě máme ale i řadu dalších medailí a pódiových umístěních v celkovém bodování v ČP MTB/silnice, Poháru Plzeňského kraje MTB, Pražkého poháru MTB a dalších závodů. Více v sekci "naše úspěchy"